Eaton XTAE170GS1T050
SKU: CS5003341MPN: XTAE170GS1T050Alternate Part #: 3-1842-289BUPC/EAN: 786685214894
Attributes
| Amperage Rating | 170A |
| Auxiliary Contacts | Side-mounted |
| Coil | 24 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame | G |
| Frame Size | 90 mm |