Eaton XTAE150GS1T125
SKU: CS5003265MPN: XTAE150GS1T125Alternate Part #: 3-1842-269BUPC/EAN: 786685212708
Attributes
| Amperage Rating | 150A |
| Auxiliary Contacts | Side-mounted |
| Coil | 24 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame | G |
| Frame Size | 90 mm |