Eaton XTAE015B10E3E005
SKU: CS4999663MPN: XTAE015B10E3E005Alternate Part #: 3-2235-3093AUPC/EAN: 786685052441
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,208 V 60 Hz,1NO,B frame,45 mm,1-5 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |