Eaton XTAE012B01WD3E032
SKU: CS4998739MPN: XTAE012B01WD3E032UPC/EAN: 786685042466
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |