Eaton UVM6RP08K
SKU: CS4994227MPN: UVM6RP08KAlternate Part #: 1485D75G02UPC/EAN: 782113983264
Eaton molded case circuit breaker accessory undervoltage release

$1,569.22
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory undervoltage release, Molded case circuit breaker accessory, 120 V, 120 V Handle reset with LED, Right-hand mounting
Attributes
| Mounting Hardware | Right-hand mounting |
| Type | Molded case circuit breaker accessory |
| Undervoltage Release | 120 V Handle reset with LED |
| Voltage Rating | 120 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4994227 |
|---|---|
| MPN | UVM6RP08K |
| Alternate Part # | 1485D75G02 |
| UPC/EAN | 782113983264 |


