Eaton T600DL-225N6A
SKU: CS4993135MPN: T600DL-225N6AUPC/EAN: 743172099938
Eaton Power-Suppress 600 power conditioner

$58,945.43
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton PWRSUPP 600 480-120/208 225kVA 60HZ 3S, Transformer, K-Rated, NEMA 2, Consult Factory terminal, -10 degC to 40 degC, Gray
Attributes
| Application | Isolation, Power Conditioning |
| Color | Gray |
| Communication | No |
| Delta Input | Yes |
| Efficiency | 99.06% |
| Enclosure | NEMA 2 |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Input Voltage | 480 |
| Load Capacity | 225 KVA |
| Load Capacity Uom | KVA |
| Mounting | Floor |
| Number Of Wires | ¾ |
| Operating Temperature | -10° to 40°C |
| Phase | Three-phase |
| Product Category | Transformer |
| Special Features | K-Rated |
| Surge Protection | No |
| Terminals | Consult Factory |
| Type | Power conditioner |
| Volt Ampere Rating | 225000 |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | KVA |
Specifications
| SKU | CS4993135 |
|---|---|
| MPN | T600DL-225N6A |
| UPC/EAN | 743172099938 |
