Eaton S46J11S10A
SKU: CS4989189MPN: S46J11S10AAlternate Part #: S10243UPC/EAN: 786680103803
Eaton General purpose encapsulated transformer






$12,464.00
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton General purpose encapsulated transformer, 1600A, top, arcing parts, QA and CBC, 480V
Attributes
| Amperage Rating | 1600A |
| Feed Type | Top |
| Product Category | Arcing Parts |
| Type | Encapsulated transformer |
| Used With | QA & CBC |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4989189 |
|---|---|
| MPN | S46J11S10A |
| Alternate Part # | S10243 |
| UPC/EAN | 786680103803 |

