Eaton QPHW1030V
SKU: CS4977157MPN: QPHW1030VUPC/EAN: 786685444598
Eaton Quicklag thermal magnetic circuit breaker

$275.07
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Quicklag Type QPH Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker,Industrial circuit breaker,50° C Calibration,30 A,22 kAIC,Single-pole,120/240 V,Thermal-magnetic,Q17,QPHW,Plug-on,Non-Interchangeable
Attributes
| Amperage Rating | 30 A |
| Circuit Breaker Type | QPHW |
| Interrupt Rating | 22 kAIC |
| Mounting Method | Plug-on |
| Number Of Poles | Single-pole |
| Options | Non-Interchangeable |
| Quantity | 17.0000 |
| Special Features | 50° C Calibration |
| Terminals | Plug-on |
| Trip Type | Thermal-magnetic |
| Type | Industrial circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4977157 |
|---|---|
| MPN | QPHW1030V |
| UPC/EAN | 786685444598 |

