Eaton PDD32P0125TFAK
SKU: CS4906926MPN: PDD32P0125TFAKAlternate Part #: 83C5791P02UPC/EAN: 786679988152
Product Details
Power Defense UL/CSA 240V Max, Frame 3, Two Pole, 125A, 200kA/240V, T-M (Fxd-Adj) TU, Std Term Line Only (PDG3X2TA300)
Attributes
| Amperage Rating | 125 A |
| Frame | 3 |
| Interrupt Rating | 200 kAIC at 240 Vac |
| Interrupt Rating Range | 200 kAIC @240V (UL) 22 kAIC Icu @250 Vdc |
| Terminals | Standard Terminals Line Only |
| Trip Type | T-M (Fxd-Adj) TU |
| Voltage Rating | 240 V AC |