Eaton M22S-DRLH-A
SKU: CS4900263MPN: M22S-DRLH-AAlternate Part #: 3-5529-006AUPC/EAN: 786685546612
Eaton M22 modular pushbutton





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, 22.5 mm, Extended, Maintained, Illuminated, Bezel: Black, Button: Amber, IP67, IP69K, NEMA 4x, 13, 1,000,000 mechanical operations
Attributes
| Actuator | Extended, button |
| Actuator Function | Maintained |
| Application | Pushbutton |
| Bezel | Black |
| Button Color | Amber |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Operating Cycles | 1 million |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | M22 series |
| Type | 22.5 mm Modular |
Specifications
| SKU | CS4900263 |
|---|---|
| MPN | M22S-DRLH-A |
| Alternate Part # | 3-5529-006A |
| UPC/EAN | 786685546612 |











