Eaton M22M-WRS3-MS2-A7
SKU: CS4900027MPN: M22M-WRS3-MS2-A7Alternate Part #: 3-5514-020AUPC/EAN: 786685862491
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Metal, Momentary from left, maintained from right, Three-position, MS2, Key removeable center, Key return from left, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Actuator | Key operated |
| Bezel | Metal |
| Enclosure | NEMA 13 NEMA 4X |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Key Code | MS2 |
| Key Removal Position | Key removeable center |
| Number Of Positions | 3 |
| Operating Mode | Left: momentary, right: maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Key return from left |
Specifications
| SKU | CS4900027 |
|---|---|
| MPN | M22M-WRS3-MS2-A7 |
| Alternate Part # | 3-5514-020A |
| UPC/EAN | 786685862491 |
