Eaton M22M-WRS3-A4
SKU: CS4900015MPN: M22M-WRS3-A4Alternate Part #: 3-5514-007AUPC/EAN: 786685862385
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Metal, momentary from right, Maintained from left, Three-position, Key removeable left/center, Key return from right, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Actuator | Key operated |
| Bezel | Metal |
| Enclosure | NEMA 13 NEMA 4X |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Key Removal Position | Key removeable left/center |
| Number Of Positions | 3 |
| Operating Mode | Left: maintained, right: momentary |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Key return from right |
Specifications
| SKU | CS4900015 |
|---|---|
| MPN | M22M-WRS3-A4 |
| Alternate Part # | 3-5514-007A |
| UPC/EAN | 786685862385 |
