Eaton M22-XL-B
SKU: CS4899539MPN: M22-XL-BAlternate Part #: 3-5555-003AUPC/EAN: 786685278681
Eaton M22 pushbutton light lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton light lens, M22 Indicating Light Lens, 22.5 mm, Flush, Illuminated, Button: Blue, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Blue |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899539 |
|---|---|
| MPN | M22-XL-B |
| Alternate Part # | 3-5555-003A |
| UPC/EAN | 786685278681 |











