Eaton M22-DL-Y-K11-230W
SKU: CS4898827MPN: M22-DL-Y-K11-230WAlternate Part #: 3-5478-027AUPC/EAN: 786685900575
Eaton M22 modular pushbutton





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, Silver, 1NO-1NC, Illuminated flush momentary, Yellow lens, White light unit, 85-264 Vac, NEMA 4X, 13, IP67, IP69K
Attributes
| Application | Pushbutton |
| Bezel Color | Silver |
| Contact Configuration | 1 NO-1 NC |
| Degree Of Protection | IP69K NEMA 4X NEMA 13 IP67 |
| Lens Color | Yellow |
| Light Color | White |
| Special Features | M22 series |
| Type | 22.5 mm Modular |
Specifications
| SKU | CS4898827 |
|---|---|
| MPN | M22-DL-Y-K11-230W |
| Alternate Part # | 3-5478-027A |
| UPC/EAN | 786685900575 |







