Eaton HT8LEDGF1
SKU: CS4887048MPN: HT8LEDGF1UPC/EAN: 782113683089
Eaton HT800 pushbutton LED

Contact us for pricing and availability
Product Details
30.5 mm, Watertight/Oiltight-HT800, Replacement LED Bulb, 30.5 mm, watertight/oiltight-HT800, Green, LED, 6-12 V, 30.5 mm, Replacement LED bulb, HT800 Series pushbuttons and indicating lights, 6-12V
Attributes
| Lens Color | Green |
| Light Unit Type | LED |
| Light Unit Voltage | 6-12 V |
| Product Category | Replacement LED bulb |
| Size | 30.5 mm |
| Type | Pushbutton accessory |
| Used With | HT800 Series pushbuttons and indicating lights |
| Voltage Rating | 6-12 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4887048 |
|---|---|
| MPN | HT8LEDGF1 |
| UPC/EAN | 782113683089 |








