Eaton HMX7D531NA
SKU: CS4885511MPN: HMX7D531NAAlternate Part #: 3-3188-010AUPC/EAN: 786685566832
Eaton H-Max variable frequency drive







Contact us for pricing and availability
Product Details
H-Max Drive, 2 hp, 7.5A, 208V, IntelliPass NEMA Type 1, No brake chopper, Software A, Frame size 4
Attributes
| Amperage Rating | 7.50A |
| Brake Chopper | No brake chopper |
| Enclosure | NEMA 1 IntelliPass |
| Frame Size | FR4 |
| Horsepower | 2 hp |
| Software | Type A |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | CEL |
Specifications
| SKU | CS4885511 |
|---|---|
| MPN | HMX7D531NA |
| Alternate Part # | 3-3188-010A |
| UPC/EAN | 786685566832 |

