Eaton HKD3225A01
SKU: CS4882049MPN: HKD3225A01UPC/EAN: 786679042380
Attributes
| Amperage Rating | 225 A |
| Auxiliary Switch | 1A-1B same side with left pigtail |
| Circuit Breaker Frame Type | Complete breaker |
| Frame | K |
| Frequency Rating | 50 to 60 Hz |
| Interrupt Rating | 65 kAIC at 480 Vac 100 kAIC at 240 Vac |
| Voltage Rating | 600 Vac, 250 Vdc |