Eaton HKD3200W
SKU: CS4882048MPN: HKD3200WAlternate Part #: 6622C90G06UPC/EAN: 786679342848
Eaton Series C complete molded case circuit breaker





$10,606.83
UnitAvailable on backorder
Product Details
Series C, K-frame molded case circuit breaker, 200A, Three-pole, 600V, 65 kAIC, Without terminals, Interchangeable thermal magnetic trip
Attributes
| Amperage Rating | 200 A |
| Circuit Breaker Frame Type | Complete breaker |
| Circuit Breaker Type | HKD |
| Frame | K |
| Frequency Rating | 50 to 60 Hz |
| Interrupt Rating | 100 kAIC at 240 Vac 65 kAIC at 480 Vac |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | Without terminals |
| Trip Type | Fixed thermal, fixed magnetic |
| Voltage Rating | 600 Vac, 250 Vdc |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4882048 |
|---|---|
| MPN | HKD3200W |
| Alternate Part # | 6622C90G06 |
| UPC/EAN | 786679342848 |
