Eaton HKDB3400W
SKU: CS4881957MPN: HKDB3400WUPC/EAN: 786689055516
Eaton Series C complete molded case circuit breaker

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Series C complete molded case circuit breaker, K-frame, Sealed breaker, 400A, Three-pole, 600V, 65 kAIC, Interchangeable thermal magnetic trip, No Terms
Attributes
| Amperage Rating | 400 A |
| Interrupt Rating | 65 kAIC |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Trip Type | Interchangeable thermal magnetic |
| Type | Sealed breaker |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4881957 |
|---|---|
| MPN | HKDB3400W |
| UPC/EAN | 786689055516 |


