Eaton E57RBL18T111SD
SKU: CS4873360MPN: E57RBL18T111SDUPC/EAN: 782113864310
Product Details
Inductive Proximity Sensor; Tubular; Right-Angle Sensing; Shielded; Side Sensing Surface; 5 mm (0.20 inch) Sensing Range; 3-wire; 10-50 VDC; 18 mm Diameter; Threaded Barrel; 4-Pin DC Micro Connector; Standard Frequency; N.C. PNP Output