Eaton E57RBL18T110ED
SKU: CS4873350MPN: E57RBL18T110EDUPC/EAN: 782113864495
Product Details
Inductive Proximity Sensor; Tubular; Right-Angle Sensing; Unshielded; Side Sensing Surface; 8 mm (0.31 inch) Sensing Range; 3-wire; 10-50 VDC; 18 mm Diameter; Threaded Barrel; 4-Pin DC Micro Connector; Standard Frequency; N.C. NPN Output