Eaton E34XB600
SKU: CS4871461MPN: E34XB600UPC/EAN: 782113705699
Eaton E34 pushbutton
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton E34 pushbutton, 30.5 mm, Corrosion Resistant, Without lens, Illuminated, Standard, Incandescent, transformer light unit, 600 V light unit
Attributes
| Actuator | Standard |
| Light Unit Voltage | 600 Vac |
| Series | E34 |
| Special Features | E34 series |
| Type | 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight |