Eaton E26X4MULR1G1B1W-V4
SKU: CS4869412MPN: E26X4MULR1G1B1W-V4Alternate Part #: 3-5563-216AUPC/EAN: 786685244754
Eaton E26 stacklight module

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton E26, Three-Light Assembled Stacklight, Standard, 120V, Black anodized aluminum 760 mm ¾ in NPT, ¾ inch NPT Hub, Chrome, Red cylindrical LED with red lens, Green cylindrical LED with green lens, Blue cylindrical LED with blue lens
Attributes
| Base | Standard |
| Extension Tube | Black anodized aluminum 760 mm ¾ in NPT |
| Light Modules | Red cylindrical LED with red lens Green cylindrical LED with green lens Blue cylindrical LED with blue lens |
| Mounting Method | ¾ inch NPT chrome hub |
| Series | E26 |
| Type | Three-Light Assembled Stacklight |
| Voltage Rating | 120 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4869412 |
|---|---|
| MPN | E26X4MULR1G1B1W-V4 |
| Alternate Part # | 3-5563-216A |
| UPC/EAN | 786685244754 |


