Eaton ECL04F1A3A8
SKU: CS4856332MPN: ECL04F1A3A8Alternate Part #: 84-32763-28UPC/EAN: 782114043929
Eaton A202 magnetically held lighting contactor




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton A202 magnetically held lighting contactor, 200 A, 120 V/60 Hz, 110 V/50 Hz, 200 A, NEMA 1, Three-pole, Enclosed lightning contactor, A202 Series, Lighting contactors
Attributes
| Amperage Rating | 200A |
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Rating | 200 A |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Enclosure Material | Painted steel |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Operation | Enclosed lightning contactor |
| Series | A202 |
| Special Features | Two-wire control relay |
| Type | Lighting contactors |
Specifications
| SKU | CS4856332 |
|---|---|
| MPN | ECL04F1A3A8 |
| Alternate Part # | 84-32763-28 |
| UPC/EAN | 782114043929 |





