Eaton ECL03B8A2A
SKU: CS4855958MPN: ECL03B8A2AUPC/EAN: 782114192443
Eaton CN35 electrically held lighting contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
CN35 or A202 Enclosed Lighting Contactor, Non-combination electrically held, 20A, Painted steel NEMA 12 enclosure, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz coil, Two-pole, 45 mm frame
Attributes
| Amperage Rating | 20A |
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Enclosure Material | Painted steel |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Type | Non-combination electrically held |
Specifications
| SKU | CS4855958 |
|---|---|
| MPN | ECL03B8A2A |
| UPC/EAN | 782114192443 |
