Eaton ECL03B4A4A
SKU: CS4855955MPN: ECL03B4A4AUPC/EAN: 782114310625
Eaton CN35 electrically held lighting contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
CN35 or A202 Enclosed Lighting Contactor, Non-combination electrically held, 20A, Stainless steel NEMA 4X enclosure, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz coil, Four-pole, 45 mm frame
Attributes
| Amperage Rating | 20A |
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Enclosure | NEMA 4X |
| Enclosure Material | Stainless steel |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Type | Non-combination electrically held |
Specifications
| SKU | CS4855955 |
|---|---|
| MPN | ECL03B4A4A |
| UPC/EAN | 782114310625 |

