Eaton D93250ACZ1
SKU: CS4854019MPN: D93250ACZ1UPC/EAN: 786685219530
Eaton D93 series solid-state relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
D93 Series Solid-State Relay, 90-280V input voltage, 24-280V output voltage, Zero cross switching type, 50A rated operational current, Green LED, SPST-NO contact configuration, IP20 enclosure
Attributes
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Enclosure | IP20 |
| Indicator Color | Green |
| Input Voltage | 90-280 V |
| Output Voltage | 24-280 V |
| Rated Operational Current | 50A |
| Series | D93 |
| Switch Type | Zero cross |
Specifications
| SKU | CS4854019 |
|---|---|
| MPN | D93250ACZ1 |
| UPC/EAN | 786685219530 |

