Eaton DR1-5720-15
SKU: CS4851857MPN: DR1-5720-15Alternate Part #: DR1572015UPC/EAN: 786680172458
Product Details
Eaton Line Reactor, 720 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.035mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 720A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.035mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |