Eaton DR1-2130-15
SKU: CS4851566MPN: DR1-2130-15Alternate Part #: DR1213015UPC/EAN: 786680168345
Eaton line reactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Line Reactor, 130 A, 50 hp, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.155mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 230 V
Attributes
| Amperage Rating | 130A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.155mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 230 V |