Eaton DH364URKN
SKU: CS4850422MPN: DH364URKNUPC/EAN: 786689216672
Eaton DC disconnect





$2,871.88
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton DC disconnect, 200A/3P HD Non-Fusible Safety SwitCH 600 V withNeut NEMA 3R
Attributes
| Amperage Rating | 200A |
| Application | Heavy commercial and industrial |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Fuse Configuration | NON-FUSIBLE |
| Nema Rating | NEMA 3R |
| Neutral | Not included |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Number Of Wires | 3 |
| Product Category | HEAVY DUTY, NON-FUSIBLE |
| Special Features | WITH NEUTRAL |
| Voltage Max | 600 V |
| Voltage Max Uom | INH |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
| Window | No Window |
Specifications
| SKU | CS4850422 |
|---|---|
| MPN | DH364URKN |
| UPC/EAN | 786689216672 |










