Eaton DH323URKA1208
SKU: CS4849762MPN: DH323URKA1208UPC/EAN: 782116418015
Eaton auxiliary power switch

$10,266.03
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton auxiliary power switch, Single-throw, 100A, NEMA 3R, Painted galvanized steel, , Non-fusible, Three-pole, Three-wire
Attributes
| Amperage Rating | 100A |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Enclosure Material | Painted galvanized steel |
| Fuse Configuration | Non-fusible |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Number Of Wires | 3 |
| Product Category | Heavy Duty, Non-Fusible |
| Special Features | 15A GFI receptacle |
| Type | Single-throw |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4849762 |
|---|---|
| MPN | DH323URKA1208 |
| UPC/EAN | 782116418015 |

