Eaton C25DNJ330T-84
SKU: CS4845140MPN: C25DNJ330T-84Alternate Part #: E1C25DNJ330T-84UPC/EAN: 786685224756
Eaton definite purpose contactor





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Definite Purpose Contactor, C25, 50mm, Three-pole, 30A, 208/240 Vac, 50/60 Hz
Attributes
| Amperage Rating | 30A |
| Coil Voltage | 208-240 Vac, 50-60 Hz |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Product Category | Contactor |
| Series | C25 |
| Size | 50 mm |
Specifications
| SKU | CS4845140 |
|---|---|
| MPN | C25DNJ330T-84 |
| Alternate Part # | E1C25DNJ330T-84 |
| UPC/EAN | 786685224756 |






