Eaton CHN245GF
SKU: CS4839123MPN: CHN245GFAlternate Part #: 96-6969-52UPC/EAN: 786689217273
Eaton CH GFCI circuit breaker





$347.93
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH GFCI circuit breaker,Plug-in circuit breaker,45 A,10 kAIC,Two-pole,120/240 V,CH,Common,GFI,5 mA
Attributes
| Amperage Rating | 45 A |
| Indicators | GFI |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Main Circuit Breaker | CH |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Protection | 5 mA |
| Trip Type | Common |
| Type | Plug-in circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | FOT |
Specifications
| SKU | CS4839123 |
|---|---|
| MPN | CHN245GF |
| Alternate Part # | 96-6969-52 |
| UPC/EAN | 786689217273 |

