Eaton CE0750K5ECE
SKU: CS4838278MPN: CE0750K5ECEUPC/EAN: 786680042324
Eaton Type MTK industrial control transformer







Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton, type MTK, industrial control transformer, ce marked, pv: 200/220/440v, 208/230/460v, 240/480v, taps: none, sv: 23/110v, 24/115v, 25/120v, 115°c, 750 va
Attributes
| Coil Material | Copper windings |
| Design | MTK |
| Primary Voltage | 240/480 V 208/230/460 V 200/220/440 V |
| Secondary Voltage | 23/110 V, 24/115 V, 25/120 V |
| Temperature Rating | 115°C |
| Type | CE Marked Control Transformer |
| Volt Ampere Rating | 750 VA |
Specifications
| SKU | CS4838278 |
|---|---|
| MPN | CE0750K5ECE |
| UPC/EAN | 786680042324 |

