Eaton BAB3030CV
SKU: CS4833267MPN: BAB3030CVUPC/EAN: 782116072569
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker





$433.58
UnitAvailable on backorder
Product Details
Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Three-pole, 50° C Calibration, Switching Neutral, 30A, 10 kAIC, 120/240V, Bolt-on mounting
Attributes
| Amperage Rating | 30 A |
| Circuit Breaker Type | BAB |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Bolt-on |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Quantity | 32.0000 |
| Special Features | 50° C Calibration, Switching Neutral |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Thermal magnetic circuit breakers |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833267 |
|---|---|
| MPN | BAB3030CV |
| UPC/EAN | 782116072569 |




