Eaton BAB2010T
SKU: CS4833134MPN: BAB2010TUPC/EAN: 786685408378
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker





$203.01
UnitAvailable on backorder
Product Details
Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Two-pole, Ring or Spade Lug Terminals, 10A, 10 kAIC, 120/240V, Bolt-on mounting
Attributes
| Amperage Rating | 10 A |
| Circuit Breaker Type | BAB |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | Bolt-on mounting |
| Terminals | Ring or spade lug |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag industrial thermal-magnetic circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833134 |
|---|---|
| MPN | BAB2010T |
| UPC/EAN | 786685408378 |







