Square D 9070T50D23
SKU: CS3903427MPN: 9070T50D23
H8309 Control Transformer 50VA 120/240VAC
Unit
3 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
remove
add
Product Details
H8309 Control Transformer Input Voltage - Transformer 120V AC 240V AC Output Voltage - Transformer 24V AC VA Rating - Transformer 50 VA Protective Device None Enclosure Style - Transformer Open Mounting - Transformer Foot Phase - Electrical 1 Hz - Electrical 50 Hz 60 Hz Temp Rise 55 Degrees C Enclosure Finish Epoxy Resin Varnish