Square D HJP36100M73
SKU: CS3344340MPN: HJP36100M73UPC/EAN: 785901324843
Motor circuit protector, PowerPacT H, 100A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%
UnitAvailable on backorder
Product Details
POWERPACT H CIRCUIT BREAKER
- Line Rated Current : 100 A
- Number of Poles : 3P
- Interrupt Rating :65 kA at 480 V AC, 25 kA at 600 V AC, 100 kA at 240 V AC
- System Voltage : 600 V AC
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-85 °C |