Pepperl+Fuchs UB250-F77-E2-V31
SKU: CS3174059MPN: UB250-F77-E2-V31Alternate Part #: 233250
Ultrasonic direct detection sensor
Unit12 in stock
Product Details
Sensing range: 20 … 250 mm, Operating voltage: 20 … 30 V DC , ripple 10 %SS ; 12 … 20 V DC sensitivity reduced to 90 %, Output type: 1 switch output PNP, NO