Eaton XTPB020BC1
SKU: CS3054980MPN: XTPB020BC1Alternate Part #: MSAA283383UPC/EAN: 04015082833831
Eaton XT IEC motor control
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton IEC motor control UL 489 Industrial Miniature Circuit Breakers - Supplementary Protector, 16A, 5-10X /n trip, Two-pole, Standard terminals
Attributes
| Amperage Rating | 20A |
| Size | 45 mm |