Veris TWSAS0
SKU: CS2544717MPN: TWSAS0Alternate Part #: VER-TWSAS0
Temperature Sensor, Deluxe, Wall Mount, Transmitter, Thermostat Functions, Analog, CE




Contact us for pricing and availability
Product Details
Temperature Sensor
- Deluxe* Wall Mount* Transmitter* Thermostat Functions* Analog* CE
Attributes
| Sena Analogue Output Type | 4…20 mA# #0…5 V DC# #0…10 V DC |
| Sena Calibration Certificate | temperature: none |
| Sena Colour | cloud white |
| Sena Colour 1 | cloud white |
| Sena Display Size | 30.5 x 14 mm |
| Sena Display Type | LCD |
| Sena Display Type 1 | LCD |
| Sena Location | living space |
| Sena Measurement Temperature | 10-35 °C# #0-50 °C |
| Sena Mounting Support | wall |
| Sena Product Certifications | CE |
| Sena Product Certifications 1 | CE |
| Sena Product Or Component Type | thermostat |
| Sena Range Of Product | TWS Series |
| Sena Setpoint Range | 10…35 °C# #0…50 °C |
| Sena Targeted Region | North America. |
| Sena Temperature Measurement Accuracy | ± 0.5 °C |
| Sena Temperature Resolution | 0.1 °C |
| Sena Type Of Measurement | temperature |
Specifications
| SKU | CS2544717 |
|---|---|
| MPN | TWSAS0 |
| Alternate Part # | VER-TWSAS0 |





