Eaton BAB2125
SKU: CS2236249MPN: BAB2125Alternate Part #: 2604D82G26UPC/EAN: 786679303054
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker





$916.01
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker,Quicklag industrial thermal-magnetic circuit breaker,125 A,10 kAIC,Two-pole,240 V,Non-interchangeable,BAB,120-240 V Shunt trip
Attributes
| Amperage Rating | 125 A |
| Circuit Breaker Type | BAB |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Shunt Trip | 120-240V |
| Special Features | Bolt-on mounting |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag industrial thermal-magnetic circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS2236249 |
|---|---|
| MPN | BAB2125 |
| Alternate Part # | 2604D82G26 |
| UPC/EAN | 786679303054 |










