Pepperl+Fuchs NJ10-30GK-N
SKU: CS2083852MPN: NJ10-30GK-NAlternate Part #: 70133309
Inductive sensor
Unit4 in stock
Product Details
Rated operating distance: 10 mm, Installation: flush, Switching function: Normally closed (NC), Output type: NAMUR, Nominal voltage: 8.2 V (Ri approx. 1 kΩ)