Eaton D15CR22HB
SKU: CS1471042MPN: D15CR22HBUPC/EAN: 782113807201
Eaton NEMA machine tool relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton D15 Series Freedom 600V Multi-pole Relay, Four-pole, 277V coil voltage, 60 Hz, 2NO-2NC contact configuration, 10A rated operational current
Attributes
| Coil Voltage | 277 V |
| Contact Configuration | 2 NO-2 NC |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Series | D15 |
| Type | Freedom 600V multi-pole |
Specifications
| SKU | CS1471042 |
|---|---|
| MPN | D15CR22HB |
| UPC/EAN | 782113807201 |


