Omron MY2N-DC24(S)
SKU: CS1201286MPN: MY2N-DC24(S)Alternate Part #: OMRN-MY2N-DC24(S)
H8075 Gen Purpose Relay 8 Pin Square 24VDC
Unit
3 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
remove
add
Product Details
H8075 General Purpose Relay Coil Volts 24V DC AC Contact Rating - Relay 10A @ 240V DC Contact Rating - Relay 10A @ 28V Base Type - Plug In Relay Square Number of Pins - Relay 8 Contact Form - Relay DPDT Mounting - Relay Plug In Socket Code - Relay K Power Consumption - Relay 0.9 W Contact Material Silver Nickel Status Indicator LED Push To Test Manual