Eaton XTPR025BC1
SKU: CS5010420MPN: XTPR025BC1Alternate Part #: MSAB265344UPC/EAN: 04015082653446
Eaton XT IEC motor control






$108.76
Unit10+ Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Eaton IEC motor control Manual Motor Protector, 25A, 45 mm Frame size, Class 10 trip type, Rotary type
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Contact Rating | 25 A |
| Size | 45 mm |
| Trip Type | Class 10 |
| Type | Rotary |
Specifications
| SKU | CS5010420 |
|---|---|
| MPN | XTPR025BC1 |
| Alternate Part # | MSAB265344 |
| UPC/EAN | 04015082653446 |




