Eaton XTPR020BC1
SKU: CS3158460MPN: XTPR020BC1Alternate Part #: MSAB265343
Eaton XT IEC motor control






$108.76
Unit10+ Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Eaton IEC motor control Manual Motor Protector, 20A, 45 mm Frame size, Class 10 trip type, Rotary type
Attributes
| Amperage Rating | 20A |
| Contact Rating | 20 A |
| Size | 45 mm |
| Trip Type | Class 10 |
| Type | Rotary |
Specifications
| SKU | CS3158460 |
|---|---|
| MPN | XTPR020BC1 |
| Alternate Part # | MSAB265343 |





