Eaton XTAE015B01G012
SKU: CS4999310MPN: XTAE015B01G012Alternate Part #: 3-1802-1605AUPC/EAN: 782116845606
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,190 V 50 Hz, 220 V 60 Hz,1NC,B frame,45 mm,9-12 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 190-220 Vac 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |