Eaton XTAE015B01BD3E032
SKU: CS4999210MPN: XTAE015B01BD3E032UPC/EAN: 786685050461
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 220 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |