Eaton XTAE012B10A3E005
SKU: CS4998805MPN: XTAE012B10A3E005Alternate Part #: 3-2235-2113AUPC/EAN: 786685042640
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,110 V 50 Hz, 120 V 60 Hz,1NO,B frame,45 mm,1-5 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |